Tomasz Dulęba (1941-2024)

Tomasz Dulęba był absolwentem Państwowego Liceum Bibliotekarskiego w Krakowie, oraz Państwowego Zaocznego Studium Oświaty i Kultury Dorosłych Sekcja Czytelnictwa. W bibliotece Instytutu Informatyki pracował od pierwszych lat powstania Instytutu, aż do przejścia na emeryturę w roku 2008. Był bibliotekarzem z powołania, człowiekiem kochającym książki i wiedzącym o nich praktycznie wszystko. Nie istniały dla Niego żadne bariery. Książkę dla pracownika potrafił sprowadzić nawet zza oceanu. O pomoc do Pana Tomka zgłaszali się nie tylko pracownicy i studenci informatyki. Przez biblioteczny kantorek przewinęli się studenci filologii, filozofii, socjologii, a także petenci z innych uczelni. Tomasz Dulęba publikował artykuły pod pseudonimem br. Piotr. Był osobą głębokiej wiary. Cieszyła go możliwość pomocy innym osobom. W stanie wojennym z radością obdarzał znajomych darami, które otrzymywał z krakowskiej kurii.

Data opublikowania: 16.01.2024