Konkurs Alcatela-Lucenta na wideo poradnik

Trwa konkurs na najlepszy wideo poradnik dla administratora sieci organizowany przez Alcatel-Lucent Polska wraz z Politechniką Rzeszowską. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci wysokowydajnego laptopa oraz tabletów.

Konkurs na najlepszy poradnik wideo dla administratora sieci, którego organizatorem jest Alcatel-Lucent oraz Politechnika Rzeszowska, partner merytoryczny wydarzenia, potrwa do 30 listopada 2013 roku. Na stronie konkursowej http://enterprise.alcatel-lucent.com/konkurs umieszczono pierwsze nadesłane propozycje oraz przykładowe filmiki, do których dostęp jest możliwy po zarejestrowaniu.

Konkurs adresowany jest do studentów kierunków informatycznych oraz administratorów sieci, którzy będą mogli podzielić się swoją wiedzą i zaprezentować za pomocą krótkiego filmu, w jaki sposób optymalnie dobierać przełączniki LAN, jak je konfigurować i odpowiednio nimi zarządzać. Celem konkursu jest popularyzacja najlepszych praktyk w obsłudze sieci z zachowaniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, niezawodności oraz optymalizacji pracy administratora.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie nakręcić poradnik wideo dla administratora sieci w jednej z 6 kategorii konkursowych. Przykładowe tematy prac mogą dotyczyć np. tworzenia wirtualnych sieci LAN, zabezpieczania przełączników lub aktualizowania oprogramowania bez wpływu na działanie sieci. Zgłoszony film powinien prezentować najlepsze praktyki oraz rekomendowany sposób podejścia do najczęściej wykonywanych przez administratorów czynności związanych z konfiguracją, utrzymaniem i zapewnieniem bezpieczeństwa sieci.

Laureat Nagrody Głównej oraz zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną wybrani przez jury złożone z przedstawicieli Alcatela-Lucenta, Politechniki Rzeszowskiej oraz niezależnych ekspertów IT. Podstawowym kryterium wyboru zwycięzców będzie zawartość merytoryczna przesłanego poradnika wideo, a także innowacyjne i przejrzyste zaprezentowanie tematyki. Laureatów nagród poznamy 15 grudnia br.

Zgłoszenia prac konkursowych można dokonywać do 30 listopada br. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie: http://enterprise.alcatel-lucent.com/konkurs

Published Date: 08.11.2013
Published by: Krzysztof Bartosz