Sukces studentów IIiMK w konkursie Microsoft Imagine Cup!

Dwa zespoły: Vivid Dream oraz Stattist złożone ze studentów Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ zostały zakwalifikowane do finałów krajowych konkursu Microsoft Imagine Cup. W finałach weźmie udział tylko 15 drużyn z całej Polski. Początki projektów sięgają 2013 roku, kiedy studenci rozpoczęli pracę nad aplikacjami w ramach zajęć z Projektu Zespołowego pod kierunkiem Pana mgr Michała Markiewicza, pracownika IIiMK.

Stattist – rozwiązanie umożliwiające selekcjonowanie dopasowanych do odbiorcy publikacji i analiz danych spośród ogromnych ilości informacji w internecie. Ta spersonalizowana gazeta i narzędzie analityczne w jednym może być wykorzystywane do badania popularności danej marki, czy powodzenia kampanii marketingowej.

Vivid Dream – Projekt tego zespołu to Dude Wars - gra typu RTS (Real Time Strategy – Strategia Czasu Rzeczywistego) przeznaczona dla wielu graczy walczących ze sobą w sieci. Pozwala na zmagania między platformami mobilnymi i stacjonarnymi, a dzięki systemowi rankingowemu skupia się na rywalizacji.

Data opublikowania: 24.03.2015